Михайлівська громада
Черкаська область, Черкаський район

Новини

Дата: від до Скинути

28 ЛЮТОГО — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РІДКІСНИХ  ЗАХВОРЮВАНЬ

28 ЛЮТОГО — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РІДКІСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

У світі нараховується понад 300 мільйонів людей з рідкісними (орфанними) захворюваннями.  На сьогодні існує понад 6 000 рідкісних захворювань, 72% з них — генетичні. В Україні офіційно затверджено 302 рідкісні захворювання, серед них муковісцидоз, первинні імунодефіцити, хвороба Гоше, хвороба Помпе, тирозинемія, фенілкетонурія, мукополісахаридоз, легенева артеріальна гіпертензія, бульозний епідермоліз та інші. Рідкісним називають будь-яке захворювання, яке зачіпає незначну частину людей, рідше ніж один випадок на 2 000. Орфанні захворювання мають спільні риси:  призводять до важкого хронічного, часто небезпечного для життя стану;  у більшості випадків розпочинаються в дитинстві;  загрожують якості життя пацієнтів;  обмежують автономію аж до повної її втрати;  зумовлюють важке психічне навантаження. Рідкісні захворювання переважно невиліковні. Їх важко діагностувати — у середньому на встановлення діагнозу пацієнти витрачають 2–4 роки. А життя хворих залежить від дорогих ліків і пожиттєвого піклування. Без регулярного лікування недуги швидко прогресують, впливають на якість життя та ставлять його під загрозу. Люди, які живуть із рідкісною хворобою, потребують рівного доступу до діагностики, лікування та догляду. Хоча у Програмі медичних гарантій немає окремого пакета "Орфанні захворювання" й окремого маршруту пацієнта з рідкісними захворюваннями, вона покриває найважливіші види медичної допомоги — первинної, екстреної, спеціалізованої та високоспеціалізованої, медичної реабілітації, паліативної допомоги, "Доступні ліки". Крім того, у жовтні 2022 року в Україні було розширено неонатальний скринінг: новонароджених українців перевіряють на 21 рідкісне захворювання. З якими проблемами стикаються люди з рідкісними захворюваннями?  Труднощі в отриманні точного діагнозу (це може зайняти роки)  Обмежені можливості лікування  Ці захворювання малодосліджені або взагалі не досліджені   Проблеми з пошуком лікарів або лікувальних центрів з досвідом лікування конкретної хвороби  Лікування зазвичай дорожче, ніж звичайних захворювань   Відчуття ізоляції  Рідкісне захворювання – не вирок. Своєчасно діагностована хвороба та розпочате лікування не лише покращує якість життя, а й може врятувати його!

08:11 04.03.2025

ЯК ЗБЕРЕГТИ СЛУХ: ПОРАДИ

ЯК ЗБЕРЕГТИ СЛУХ: ПОРАДИ

3 березня — Всесвітній день слуху. У цей день Центр громадського здоров’я наголошує на необхідності профілактики захворювань вух.  Як і щороку, у 2024-му Всесвітній день слуху присвячений підвищенню обізнаності про те, як запобігти глухоті та втраті слуху. Гасло цього року "Змінюймо стереотипи: зробімо догляд за вухами та слухом реальністю для всіх!". Проблеми з вухами та слухом є одними з найпоширеніших проблем, з якими стикаються у суспільстві, повідомляє CDC. Та понад 60% з них можна виявити й усунути на первинному рівні медичної допомоги.  За даними ВООЗ, у всьому світі понад 80% потреб у догляді за вухами та слухом залишаються незадоволеними. Щорічні витрати на неусунуту втрату слуху у всьому світі становлять майже 1 трильйон доларів. Також ВООЗ повідомляє, що понад 360 мільйонів людей живуть з втратою слуху, що призводить до інвалідності. Понад 1 мільярд людей віком від 12 до 35 років наражаються на ризик втрати слуху через вплив шуму в місцях відпочинку. Крім того, стигма є одним з ключових факторів, які обмежують зусилля щодо запобігання та розв’язання проблеми втрати слуху. "Втрату слуху часто називають "невидимою інвалідністю" не тільки через відсутність видимих симптомів, а й тому, що вона вже давно зазнає стигматизації в суспільстві та ігнорується політиками", — заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус. Поради для здоров'я вух Що робити:  використовуйте беруші у галасливих місцях;  регулярно перевіряйте свій слух;  носіть слухові апарати, якщо це рекомендовано;  зверніться до лікаря, якщо у вас є проблеми з вухами або слухом. Чого не варто робити:  вставляти у вуха ватні палички чи шпильки;  плавати чи митися у брудній воді  ділитися своїми навушниками або вкладками;  слухати гучну музику. Крім того, обов’язково консультуйтесь із сімейним лікарем щодо захворювань ЛОР-органів, приймайте ліки лише за призначенням медиків. 

08:11 04.03.2025

Алкоголь провокує рак: факти та статистика

Алкоголь провокує рак: факти та статистика

Наприкінці 1980-х років вперше було встановлено прямий взаємозв’язок між вживанням алкоголю та виникненням раку, і сучасні наукові дослідження лише підтверджують цю залежність. Алкоголь провокує розвиток щонайменше 7 видів раку Алкоголь є причиною таких видів раку:  ротової порожнини;  глотки;  гортані;  молочної залози в жінок;  колоректального раку;  печінки;  стравоходу. У 2020 році вживання алкоголю спричинило близько 741 300 випадків раку (понад 4% від загальної кількості). Міжнародне агентство з дослідження раку Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) класифікує алкогольні напої та етанол, який у них міститься, як канцерогени поряд із тютюном, азбестом і формальдегідом. Статистика вживання алкоголю в Україні За даними дослідження ВООЗ, проведеного в Україні у 2023 році, 77,4% опитаного населення зазначили, що вживали алкоголь протягом останнього року, а 49,2% мали хоча б один випадок надмірного епізодичного споживання алкоголю за той самий час. Схожі дані отримав у 2024 році Центр громадського здоров’я під час опитування дорослого населення України щодо факторів ризику неінфекційних захворювань. Згідно з ними, 72% усього населення вживали алкоголь протягом року, серед чоловіків цей показник становить 77,8%, а серед жінок — 66,3%. Надмірне епізодичне вживання алкоголю — це споживання шести або більше порцій чистого спирту для чоловіків чи чотирьох або більше порцій для жінок (одна стандартна порція = 10 г чистого спирту) за один епізод (випадок)

08:08 04.03.2025

25 лютого 2025 року під головуванням секретаря сільської ради Н.А. Луценко відбулося пленарне засідання п`ятдесятої позачергової сесії Михайлівської сільської ради

25 лютого 2025 року під головуванням секретаря сільської ради Н.А. Луценко відбулося пленарне засідання п`ятдесятої позачергової сесії Михайлівської сільської ради

Михайлівська сільська рада схвалила звернення щодо підтримки Президента України Володимира Зеленського.

13:29 26.02.2025

24 лютого 2025 року, минув третій рік, як росія розпочала повномасштабний наступ на нашу святу Україну

24 лютого 2025 року, минув третій рік, як росія розпочала повномасштабний наступ на нашу святу Україну

24 лютого 2025 року, минув третій рік, як росія розпочала повномасштабний наступ на нашу святу Україну, три роки затятої боротьби за кожен клаптик нашої землі, боротьби за волю, незалежність, демократію, справедливість.. У цей день у Райгородському ліцеї зібралася шкільна родина, щоб відкрити Куточок Памʼяті Героїв України, жителів села Райгорода: Осипенка Ігоря Миколайовича, Перевала Андрія Івановича та Васильківського Віктора Сергійовича, які виконували обов’язок перед Батьківщиною і загинули, захищаючи територіальну цілісність і незалежність рідної землі. У тісному колі згорьованих рідних, учнів-старшокласників, працівників ліцею, посадових осіб Михайлівської сільської ради лунали болючі спогади про героїв-земляків, звучала скорботна пісня українська та гучно кричала хвилина мовчання за загиблими синами України. Пам’ять… Вона нетлінна і вічна…. Пам’ять! Гірка пам’ять! Вона ніколи не згасне! Пам’ять! Що ти залишила? Пам’ятники, як символ про тих, хто пройшов війну, хто своїми грудьми прикривав рідну землю. Після відкриття Куточка Пам’яті учасники заходу відвідали місця поховання, вшанували пам’ять та поклали квіти на могили загиблим героям. Вічна пам’ять і шана Героям України!

12:35 25.02.2025

23 лютого у місті Черкаси відбувся Відкритий чемпіонат області з військово- спортивного двоборства

23 лютого у місті Черкаси відбувся Відкритий чемпіонат області з військово- спортивного двоборства

23 лютого у місті Черкаси відбувся Відкритий чемпіонат області з військово- спортивного двоборства, в якому брали участь шість клубів із різних регіонів. У змаганнях боролися і каратисти клубу «Самурай» Михайлівської громади, які склали гідну конкуренцію, проявили хороші бійцівські якості та прагнення перемагати. У підсумку діти вибороли дев`ять призових місць: Олександр Мар`янов та Віктор Градінович - перші та другі місця, Ельвіра Баширова - перше місце, Лілія Сіра - друге місце, Софія Задніпрянець, Анна Олійник та Артем Семенов - треті місця. Щиро вітаємо юних спортсменів та тренера команди з такими високими результатами. Молодці, ви гідно представили нашу громаду на чемпіонаті. Пишаємося кожним! Бажаємо нових успіхів та звершень!

11:31 25.02.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь