Михайлівська громада
Черкаська область, Черкаський район

Новини

Дата: від до Скинути

Компенсація за працевлаштування молоді

Компенсація за працевлаштування молоді

Державна служба зайнятості України активно підтримує ініціативи, спрямовані на покращення зайнятості молоді та її інтеграцію на ринку праці. Одним із механізмів такої підтримки є надання компенсацій роботодавцям, які готові працевлаштувати молодих фахівців.   Мета - зменшити фінансове навантаження на роботодавця і допомогти молодим людям отримати свій перший досвід на роботі.  Умови для отримання компенсації:  Компенсація для роботодавців, які працевлаштовують молодь до 25 років з страховим стажем до 1 року.  Також підтримка надається для працевлаштування молоді до 35 років на перше робоче місце.  Працевлаштування має відбуватися за направленням центру зайнятості, що підтверджує реєстрацію молодої особи як безробітного.  Тривалість працевлаштування — 1 рік.  Компенсація виплачується кожен непарний місяць роботи працівника. Максимальна тривалість виплати компенсації роботодавцю – півроку.  Розмір компенсації: 50% від мінімальної заробітної плати, що дозволяє суттєво знизити витрати на оплату праці на початкових етапах співпраці!  Детальніше https://is.gd/xyMFE5

15:23 10.02.2025

Важливість здорового способу життя у профілактиці  онкозахворювань

Важливість здорового способу життя у профілактиці онкозахворювань

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком. Метою проведення цього Дня є нагадування про те, наскільки небезпечні і поширені зараз онкологічні захворювання, привернення уваги до профілактики, раннього виявлення та лікування. Здоровий спосіб життя відіграє ключову роль у профілактиці онкологічних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), майже 30-50% випадків раку можна було б уникнути завдяки здоровим звичкам. Здоровий спосіб життя включає в себе правильне харчування, регулярну фізичну активність, відмову від шкідливих звичок, раціональний режим дня та здоровий сон. Ці прості, але важливі рекомендації допомагають знизити ризик виникнення багатьох хвороб, зокрема серцево-судинних захворювань, ожиріння, діабету, раку та інших хронічних захворювань. Збалансоване харчування. Вживання достатньої кількості овочів, фруктів, цільнозернових продуктів та здорових жирів (омега-3) допомагає знизити ризик раку шлунково-кишкового тракту, молочної залози та інших органів. Варто обмежити споживання червоного м’яса, трансжирів і цукру. Регулярна фізична активність. Щонайменше 150 хвилин помірних або 75 хвилин інтенсивних фізичних навантажень на тиждень знижують ризик розвитку раку товстої кишки, молочної залози і ендометрія. Відмова від тютюнопаління та алкоголю. Куріння є причиною близько 22% смертей від раку, зокрема органів дихання. Алкоголь збільшує ризик раку печінки, ротової порожнини, гортані, стравоходу та молочної залози. Контроль ваги та запобігання ожирінню. Надлишкова маса тіла пов’язана з підвищеним ризиком розвитку раку підшлункової залози, печінки, нирок, шлунка та інших органів. Захист від ультрафіолетового випромінювання. Уникання тривалого перебування під прямими сонячними проміннями, використання сонцезахисних

08:14 05.02.2025

Увага! Стартує прийом заявок на спеціальні бюджетні дотації для утримання поголів’я корів, кіз та овець

Увага! Стартує прийом заявок на спеціальні бюджетні дотації для утримання поголів’я корів, кіз та овець

З 3 лютого 2025 року розпочався прийом заявок на спеціальні бюджетні дотації для утримання поголів'я корів, кіз та/або овець. Подати заявку можна через Державний аграрний реєстр.

08:13 05.02.2025

Як допомогти рідним подолати ігрову залежність: практичний  путівник

Як допомогти рідним подолати ігрову залежність: практичний путівник

Ігрова залежність, також відома як лудоманія, офіційно визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) психічним розладом. Основною характеристикою цього захворювання є втрата контролю над грою та неможливість зупинитися. Ця хвороба може вразити людину, незважаючи на її стать, вік, соціальний статус та інтелектуальні здібності. Протягом тривалого часу гравець може не знати про свою залежність або приховувати її від родини та близьких. При цьому сам залежний може заперечувати наявність проблеми. Як зрозуміти, що близька вам людина має проблему? Ігрова залежність формується поступово впродовж тривалого періоду через неконтрольовану поведінку під час азартних ігор. Поведінка людини може свідчити про втрату контролю над грою, що проявляється у збільшенні інтенсивності та частоти гри, зміні інтересів, фізичного та емоційного стану або сприйняття реальності. Які можуть бути ознаки ігрової залежності:  азартні ігри займають дедалі більше часу;  з’являються фінансові проблеми (програш власних та сімейних заощаджень, постійні борги через позичання грошей та отримання кредитів);  ігнорування особистих і сімейних обов’язків (проблеми в стосунках із близькими людьми);  зміна поведінки, нервозність та дратівливість, а також відсутність інтересу до звичних занять / хобі / дозвілля;  обман чи приховування своєї участі в азартних іграх. *наявність будь-яких із зазначених ознак не встановлює медичного діагнозу ігрової залежності Як діяти, коли підозрюєте, що близька вам людина має ігрову залежність? Спілкуйтеся відверто:  Важливо не звинувачувати людину, а говорити з нею про вашу турботу та занепокоєння.

15:05 03.02.2025

СКАЗ

СКАЗ

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча. У медичній літературі інших країн хвороба відома як рабієс (у тварин) і гідрофобія (у людей). Причини сказу і шляхи передавання інфекції Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:  укус;  подряпину та мікроушкодження шкіри;  потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі. Доведена можливість аерогенно-контактного зараження (у лабораторних умовах, під час відвідування печер, населених кажанами), коли вірус пасивно потрапляє через дрібні пошкодження кон’юнктиви, слизових ротоглотки. Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя! Симптоми сказу У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів:  місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);  кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;  віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих). Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку. Є дві форми цього захворювання: активний і паралітичний сказ.

14:43 03.02.2025

Проведено сорок дев`яту сесію Михайлівської сільської ради.

Проведено сорок дев`яту сесію Михайлівської сільської ради.

28 січня 2025 року під головуванням секретаря сільської ради Н.А. Луценко відбулося пленарне засідання сорок дев`ятої сесії Михайлівської сільської ради. В засіданні взяли участь 14 депутатів сільської ради, заступники сільського голови, старости, начальники відділів та спеціалісти виконавчого комітету сільської ради.

13:31 29.01.2025

Як розвивати стійкість

Як розвивати стійкість

Розвиток особистісної стійкості — це шлях до збереження внутрішнього балансу та здатності долати життєві виклики. У складні часи це стає особливо важливим, адже допомагає адаптуватися до змін і знаходити сили рухатися вперед. Тож як розвивати особистісну стійкість? Налагоджувати зв’язки:  спілкуватися з близькими;  долучатися до спільнот або груп підтримки. Піклуватися про себе:  уникати шкідливих звичок;  правильно харчуватися;  мати здоровий сон;  практикувати медитацію, йогу чи ведення щоденника для емоційного відновлення. Шукати сенси:  допомагати іншим через волонтерство;  підтримувати близьких;  вчитися вирішувати проблеми маленькими кроками, додаючи собі впевненості. Змінювати мислення:  уникати негативного мислення;  фокусуватися на тому, що можна змінити;  навчитися приймати те, що змінити неможливо;  Налаштовувати себе на позитив, уявляючи хороші сценарії майбутнього. Як розвивати стійкість на рівні громади Громади, які активно співпрацюють і об’єднуються у важкі часи, краще справляються з викликами, такими як природні катастрофи чи економічні труднощі.

11:33 28.01.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь